Kanárské ostrovy Spojené Arabské Emiráty Egypt Řecko Tunisko Djerba Bulharsko Chorvatsko Mallorca Španělsko Dominikánská republika Itálie

Fakultativní výlety

Uvedená nabídka fakultativních výletů je pouze orientační a je převzata z nabídek jednotlivých cestovních kanceláří. Aktuální ceny výletů jsou závislé na aktuálním kurzu české koruny. V zhledem k rozdílné geografické poloze egejské a turecké riviéry jsou i nabídky fakultativní výlety rozdílné. Aktuální nabídku ke konkrétnímu pobytu vám rádi sdělíme na požádání.

Egejská riviéra

Tato oblast tureckého pobřeží je naprosto rozdílná od více známé Turecké riviéry. Egejská riviéra je opravdovým přírodním skvostem. Nabízejí se vám nádherné pláže a především zátoky s tyrkysově průzračným mořem, spoustou zeleně a horskými masívy v pozadí. Jakýmsi symbolem Egejské riviéry je bezesporu nejfotografovanější pláž na světě ve tvaru jazyka, nacházející se v nádherné azurové laguně v letovisku Ölüdeniz. Milovníci aktivní dovolené a adrenalinových sportů přijíždějí právě sem za paraglidingem z hory Babadag s nezapomenutelným pohledem na tuto pláž. Egejská riviéra je také dobrým výchozím bodem mnoha zajímavých fakultativních výletů, ať už za poznáním historie Efesu, Pamukkale či skalních hrobek v Tlosu, tak za nádhernou přírodou ve skalním kaňonu Saklikent nebo na známou pláž Iztuzu, kam svá vajíčka klade ohrožený druh želvy karety obecné. Pobytem na Egejské riviéře budete jistě nadšeni.

Efes

1denní výlet. V časných hodinách odjezd od hotelu. Ve starobylém Efesu navštívíte Slavičí Vrch s domkem Panny Marie, která se zde narodila a po narození Krista také zemřela, prohlédnete si jeden ze sedmi divů světa - Artemidin chrám, projdete se po Ulici zázraků, zavítáte do Odeonu, Celsovy knihovny a Hadriánova chrámu. Cena zahrnuje oběd (formou balíčku), dopravu autokarem, vstupné a průvodce.

Pamukkale

1denní výlet. V ranních hodinách odjezd od hotelu. Po snídani návštěva manufaktury na výrobu koberců. Návštěva historického města Hierapolis a samotná prohlídka „bavlněného zámku“ Pamukkale s procházkou po travertinových kaskádách, jedinečném přírodním útvaru, s možností koupání v termálních lázních. V ceně oběd (formou balíčku), doprava autokarem, vstupné a průvodce.

Dalyan

1denní výlet. V ranních hodinách odjezd od hotelu. Malou loďkou se vypravíte do bahenních lázní, známých pozitivním vlivem na mužskou potenci, revmatismus a gynekologické problémy. Poté se vydáte po řece Dalyan výletní lodí, která vás poveze k pláži Iztuzu. Ta je známá jako místo, kde ohrožený druh želvy karety obecné klade svá vajíčka. Lodě v této oblasti fungují coby prostředek běžné dopravy, během plavby budete cestou míjet řadu krásných skalních lýkijských hrobek ze 4. století, vytesaných do útesu nad břehem řeky. Na pláži Iztuzu se budete moci vykoupat a při troše štěstí můžete na vlastní oči pozorovat i želvy. V ceně oběd, doprava, vstupné do bahenních lázní a průvodce.

Rhodos

1denní výlet. V ranních hodinách odjezd od hotelu do přístavu. Zde se nalodíte na trajekt, který vás doveze až na řecký ostrov. Individuální volno na ostrově s možností návštěvy hlavního města Rhodos s jeho historickými památkami a možností nákupů. V ceně transfery, lodní lístek na trajekt.

Plavba po 12 ostrovech (z Fethiye, Calis, Ölüdeniz)

Skupina různě velkých ostrovů rozkládajících se na západ a severozápad od Fethiye je nazývána 12 Adalar (12 ostrovů). Během plavby lodí se dělají zastávky na několika ostrovech (např. Big Island, Red Island, Flat Island), při nichž se budete kochat nádherou rozeklaného pobřeží s hlubokými zálivy a romantickými plážemi a budete mít možnost se také vykoupat. Cena zahrnuje dopravu a oběd.

Lodní výlet do okolí Marmarisu (z Marmarisu, Icmeleru)

Skvělá příležitost, jak si užít relaxaci na výletní lodi. Během plavby si budete moci užívat pohodu, slunit se a pozorovat překrásnou přírodu a okolní scenérii s romantickými zátokami, skrytými plážemi a věčně zelenou vegetací ostrovů a ostrůvků. I zde budete mít možnost se osvěžit koupelí. Cena zahrnuje dopravu a oběd.

Turecká noc

Ideální příležitost se seznámit s tureckým folklórem a tradičními pokrmy. Příjemné spojení kulturního a gurmánského zážitku. Nespočet umělců vám předvede nejen tradiční druh zábavy – hudbu a břišní tance, ale i část z přebohaté pokladnice místního folklóru. V ceně je zahrnuta doprava, večeře a nápoje (víno a nealkoholické nápoje).

City Tour Fethiye

(z Fethiye, Calis, Ölüdeniz) Návštěva malebného městečka Fethiye, rozkládajícího se v zátoce, s krásným jachtovým přístavem. Během výletu zavítáte do zlatnictví a tradičního a turisty vyhledávaného obchůdku s kůží, kde budete moci pořídit krásné suvenýry. Cena zahrnuje dopravu.

City Tour Marmaris

(z Marmarisu, Icmeleru) Návštěva romantického městečka Marmaris, rozkládajícího se v malebné zátoce, s krásným jachtovým přístavem. Během výletu zavítáte do zlatnictví a tradičního a turisty vyhledávaného obchůdku s kůží, kde budete moci pořídit krásné suvenýry. Cena zahrnuje dopravu.

Jeep Safari

Tento výlet je určen milovníkům krásné přírody, silných aut a dobrodružství. Jeepem se vydáte do hor v okolí Marmarisu či Saklikentu. Budete tak mít skvělou příležitost vyzkoušet si své řidičské dovednosti a zároveň se obdivovat krásné přírodě a navštívit historická místa. Poobědváte a před cestou zpět budete mít možnost se osvěžit koupelí v řece, resp. v moři. Cena zahrnuje pronájem jeepu (včetně řidiče a benzínu), oběd, průvodce a transfery.

Potápění

Lákají vás taje podmořského světa a chtěli byste poodhalit roušku tajemství hlubin Egejského moře? Pak vás určitě zláká nabídka k výletu na potápění. To se uskuteční z lodi po podání instruktáže a vybavení potápěčskými proprietami. Celkem budete mít 2 individuální pokusy, při nichž se spolu s instruktorem ponoříte do hloubky 4 a 8 m, kde vás již podvodní svět okouzlí svými korály a dalšími bezobratlými živočichy, skalními formacemi nebo potopenými ruinami a jeskyněmi. Cena zahrnuje transfer, oběd na lodi, pronájem potápěčské výbavy, instruktáž. Výletu se smějí účastnit pouze osoby starší 12 let.

Rafting

Čeká na vás řeka Dalaman, krásná příroda, nezapomenutelné scenérie okolních hor a samozřejmě dobrodružství při sjíždění 14 km peřejí. Budete mít několik možností se vykoupat v chladivé řece. Pokud nemáte zkušenosti se sjezdem řeky na raftech, nemusíte se ničeho obávat. Budete vybaveni všemi náležitostmi, zajišťujícími vaši bezpečnost. Instruktor bude po celou dobu plavby na raftu s vámi. Cena zahrnuje transfery, oběd, vybavení a instruktora. Výletu se smějí účastnit pouze osoby starší 12 let.

Turecká lázeň

Přeneste se o několik set let zpět a využijte možnosti stát se alespoň na jeden den vznešeným sultánem. Bude o vás postaráno přímo pohádkově, jako o skutečného monarchu let dávno minulých. Navíc vás během příjemně stráveného času zde čeká i peeling, který vaši kůži dokonale připraví na opalování a tak snáze získá překrásný bronzový odstín. Cena zahrnuje transfery a vstupné. Na místě je možné dokoupit masáž.

Turecká riviéra

Užijte si svou dovolenou naplno - vydejte se na některý ze zajímavých výletů. Na své si přijdou nejen milovníci historie, ale i ti z vás, kdo chcete relaxovat a přitom poznat další zajímavý kout Turecka nebo si užít trochu adrenalinu při jízdě jeepy do hor.

Zelený kaňon

Autobusem se vypravíte podél horské řeky Manavgat do srdce pohoří Taurus. Zde se nachází Zelený kaňon - třetí největší přehrada v Turecku se smaragdově zelenou vodou. U přehradní hráze nasednete na výletní loď a během plavby budete moci vychutnat krásu a atmosféru okolní přírody. Dostanete možnost vykoupat se v osvěžující vodě a vyzkoušet vodní sporty. Následuje oběd v restauraci s panoramatickým výhledem na přehradu. Po obědě se lodí vypravíte k velkému podzemnímu prameni. Tento výlet je ideální pro ty, kdo chtějí relaxovat v neporušené přírodě a užívat klidu hor a nádherně čisté horské vody. Cena zahrnuje dopravu, oběd, průvodce.

Pamukkale

1denní výlet, během kterého uvidíte „osmý div světa - Pamukkale“, seznámíte se s tureckými tradicemi a historií a dozvíte se celou řadu informací o Turecku. Projedete pohořím Taurus s jeho úchvatnými scenériemi. V horách nahlédnete do života kočovných nomádů a dozvíte se mnoho zajímavých informací o jejich způsobu života. Dále navštívíte mešitu, ve které vám průvodce vysvětlí vše o islámu. Následuje zastávka ve výrobně ručně vázaných koberců. Vrcholem výletu pak bude návštěva Pamukkale a antického města Hierapolis, které bylo založeno jako lázeňské město pro antický svět. Zde navštívíte nejprve pohřebiště - nekropoli, která patří mezi největší v Malé Asii. Dále uvidíte budovu lázní, vstupní bránu do města, kolonádu, nádherně zachovalý amfi teátr a tajemné místo zvané Plutonium, které bylo považováno za vstup do podsvětí. Následuje prohlídka Pamukkale, místa, kde minerální léčivé prameny během 15 000 let vytvořily oslnivě bílé kaskády s jezírky naplněnými smaragdově zelenou vodou. Kdo se v této vodě vykoupe, podle pověsti omládne a zkrásní. Cena zahrnuje dopravu, plnou penzi (nezahrnuje nápoje) a průvodce.

Perge – Aspendos

Výlet určený milovníkům antických památek. Navštívíte nejzachovalejší antické město na území Malé Asie - Perge. Budete obdivovat dovednost a umění antických stavitelů, kteří vybudovali město vybavené vším potřebným pro pohodlný život jeho obyvatel. Projdete se po hlavní kolonádě, na agoře si prohlédnete obchody a zbytky chrámu. Navštívíte také stadion, amfi teátr a zastavíte se v místě, kde kázal svatý Pavel. Dozvíte se, kdo byl slavný matematik Apollonius z Perge. Další zastávkou je návštěva přírodní rezervace Kursunlu, kde vás čeká návštěva vodopádu a procházka úchvatnou přírodní scenérií. V Aspendu uvidíte neuvěřitelně zachovalý amfi teátr pro 20 000 lidí. O jeho vynikající akustice se můžete sami přesvědčit. V ceně zahrnuty vstupy, oběd, doprava a průvodce.

Rafting

Čeká na vás řeka Alara, krásná příroda, nezapomenutelné scenérie pohoří Taurus a samozřejmě dobrodružství při sjíždění peřejí. Budete mít několik možností se vykoupat v chladivé řece. Nemáte-li žádné zkušenosti se sjezdem řeky na raftech, nemusíte se ničeho obávat. O vaši bezpečnost se postarají profesionální instruktoři. Výletu se smějí účastnit jen osoby starší 12 let. Cena zahrnuje oběd, transfery a služby instruktora.

Lodní výlet Alanya

Loď vyplouvá z historického přístavu Alanye. Během plavby budete moci obdivovat krásu a ohromnou velikost seldžucké pevnosti ze 13. století a hlavní dominantu přístavu - Červenou věž. Zastavíte u skalního mysu s jeskyněmi, které jsou spojeny s historií pirátů. Skokem z 10 m vysoké Jeskyně milenců můžete vyzkoušet svou odvahu. Dále se poplavíte podél pobřeží, kde na vás čeká koupání v průzračně modrých vodách na otevřeném moři. Cena zahrnuje dopravu a oběd.

Večerní Alanye

Podvečerní výlet do Alanye, při kterém se seznámíte s historií i současností tohoto letoviska a nejznámějšími památkami města. Čeká na vás podvečerní plavba lodí s romantickým západem slunce a večeře v kouzelně osvětleném přístavu. Budete si moci zakoupit kvalitní zlaté šperky nebo kožené výrobky za přijatelné ceny. Odpočinout si můžete při návštěvě turecké čajovny při popíjení čaje nebo turecké kávy. Cena zahrnuje dopravu a večeři.

Turecká noc

Starý osmanský kervansaray je ideálním místem, kde se můžete přenést do doby, kdy této zemi vládli sultáni a princové, k jejichž obveselení a rozptýletí se pořádaly večery plné hudby a tance. Čekají na vás typické turecké pokrmy, výtečné víno a samozřejmě nespočet umělců, kteří vám předvedou nejen tradiční druh zábavy u osmanského dvora – hudbu a břišní tance, ale i část z přebohaté pokladnice místního folklóru. V ceně zahrnuta večeře, víno, nealkoholické nápoje, kulturní program, transfer.

Turecká lázeň – Hamam

Přeneste se o několik set let zpět a využijte možnosti stát se alespoň na jeden den vznešeným sultánem. Bude o vás postaráno přímo pohádkově jako o skutečného monarchu. Cena zahrnuje transfery, saunu, páru, tureckou lázeň a olejové masáže celého těla.

Aquapark – Water Planet

Celodenní výlet do obrovského aquaparku, vzdáleného zhruba 30 km od Alanye. Včetně oběda formou rychlého občerstvení a dopravy.

Antalya City Tour

Celodenní výlet tentokrát do přístavního města Antalya. V ceně je zahrnuta doprava, oběd, okružní jízda městem, průvodce.

Combi Tour

Ideální výlet pro milovníky horských scenérií, trochy adrenalinu a hodně legrace. Vyjíždí se z Alanye a stoupá se do pohoří Taurus. Na první zastávce můžete vyzkoušet typickou specialitu, placky gözleme. Během cesty horskými cestami vás čekají překrásné výhledy, jízda terénem i horskými potoky. Uvidíte stavbu jedné z největších přehrad, která má zásobovat elektřinou Alanyi a okolí. Dále na vás čeká oběd v restauraci na horské řece Dim cay. Restaurace se skládá z domečků ukotvených v řece. Při obědě můžete pozorovat smaragdově čistou říčku, která teče přímo kolem vás. Po obědě si v této řece můžete i zaplavat. Při návratu do Alanye navštívíte skalní mys se seldžuckou pevností a pokocháte se nádhernými vyhlídkami na přístav, město a pláže. Cena zahrnuje dopravu, oběd, průvodce.

Aktuální nabídku zájezdů do všech dalších destinací, které Turecko nabízí, najdete na našich firemních stránkách myway.cz. Z dalších letovisek doporučujeme zejména Ölüdeniz , Gümbet nebo Fethiye.

Kontaktujte nás... 777 080 000 530 334 958 info@myway.cz